Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły w dniach 15 -17.09.2010r. byli na trzydniowej wycieczce w Warszawie. Są to cykliczne wyjazdy mające na celu zapoznanie młodzieży z zabytkami stolicy jak również instytucjami życia publicznego naszego kraju.

Turniej Siatkówki Plażowej

Przy współpracy Samorządu Uczniowskiego i Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbył się II Szkolny Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka.
Siatkówka plażowa

Obóz integracyjny

artykuły
Tradycyjnie we wrześniu odbył się w dniach 19.09–25.09.2010r. obóz integracyjny dla uczniów klas pierwszych Liceum w nadmorskiej miejscowości Podczele k/Kołobrzegu.
Coroczny wyjazd młodzieży klas pierwszych jest współfinansowany ze środków szkolnych i gminnych.

Święto Odzyskania Niepodległości

11_lisopad
Obchody Święta Odzyskania Niepodległości miały podniosły charakter. „Wstań Polsko moja”- to hasło przewodnie akademii przygotowanej wspólnie przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Gimnazjum.

Turniej z okazji Święta Niepodległości

W dniu 16.11.2010 w naszej hali sportowej odbył się turniej siatkówki z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W turnieju udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z ZS w Jabłonce i ZSO w Lipnicy Wielkiej oraz drużyna składająca się z nauczycieli z obu szkół.
Turniej przed Świętem Niepodległości

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

W dniu 15 grudnia 2010 roku w auli I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników z Małopolski. Wśród wyróżnionych był także uczeń naszego Liceum Ogólnokształcącego – Dawid Smoleń.
Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

Akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Akcja charytatywna_1
Od kilku lat w naszej szkole prowadzona jest akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” ciesząca się dużą popularnością wśród młodzieży. Uczy jak dzielić się z potrzebującymi w szczególnym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Szkolny Opłatek

Tegoroczną szkolną Wigilię uświetnił występ uczniów Liceum, Technikum i Gimnazjum, którzy wspólnie przygotowali spektakl pt. Hipermarket.
Opłatek

Studniówka

artykuły
W dniu 15.01.2011 odbyła się w naszej szkole studniówka. Młodzież klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego wraz zaproszonymi gośćmi i rodzicami tradycyjnie bawiła się w Zajeździe Chyżne. Uroczystość, tak bardzo oczekiwana przez młodzież przebiegła w podniosłej atmosferze.

Srebrny Smrek dla naszego gawędziarza

Nasi uczniowie od lat odnoszą sukcesy na prestiżowym Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu. I tak było również w tym roku na XXXV przeglądzie.
Srebrny smrek

Licealiada ośrodka Rabka-Zdrój

artykuły
W dniach 27-28.01.2011 w naszej hali sportowej odbyła się Licealiada Ośrodka Rabka-Zdrój w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. W rozgrywkach udział wzięły drużyny: I LO w Rabce-Zdroju, ZS w Rabce-Zdroju, ZS w Jabłonce i ZSO w Lipnicy Wielkiej.

Mistrzostwo powiatu naszych siatkarzy

W dniach 01 – 02.03.2011r. w salach sportowych w Krościenku nad Dunajcem odbyła się zorganizowana przez Powiatowe Centrum Kultury Licealiada powiatu nowotarskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Wielki sukces odniosła drużyna siatkarzy naszych szkół zdobywając mistrzostwo powiatu.
sport1

Olimpiada Przedsiębiorczości

 20110320_1610582670
W dniu 03.03.2011r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyły się eliminacje okręgowe VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości z udziałem naszego ucznia Łukasza Hetmańskiego.

Kolejny sukces siatkarzy

W dniu 04.03.2011r. w Suchej Beskidzkiej został rozegrany miedzypowiatowy turniej siatkówki chłopców. W turnieju udział brali mistrzowie powiatów: myślenickiego, nowotarskiego, suskiego i tatrzańskiego.
sport1

Piłka ręczna

pilka_reczna_3
W dniu 11.03.2011 w Jabłonce odbyła się Licealiada Ośrodka Rabka-Zdrój w piłce ręcznej chłopców z udziałem naszej drużyny prowadzonej przez Pana Zdzisława Galika.

Wręczenie stypendiów za wyniki w nauce

W dniu 14.03.2011r. odbyła się uroczystość wręczenia przez Wójta Gminy Bogusława Jazowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Mariusza Wnenka i Dyrektora ZSO Jana Kuligi szkolnych stypendiów za wyniki w nauce.
Stypendia 2011

Pierwszy dzień wiosny

1_dzien_wiosny_3
Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze występów szkolnych kabaretów, zespołów muzycznych, jak również konkursów i finału rozgrywek o mistrzostwo szkół w halowej piłce nożnej. Całość odbyła się w scenerii pięknej dekoracji przygotowanej przez uczennice klasy II b. Był to dzień rozrywki, jak również prezentacji talentów naszej młodzieży

Turniej piłki nożnej

W dniu 22.03.2011r. odbył się finał rozgrywek w halowej piłce nożnej o mistrzostwo naszych szkół ponadgimnazjalnych. W meczu o trzecie miejsce uczniowie klasy I a pokonali reprezentację klasy III b. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna klasy III c pokonując w finale swoich kolegów z klasy II c. Królem strzelców został Robert Machajda.
pilkanozna

Dzień Otwarty

dzien_otwarty_6
W dniu 23.03.2011r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas III orawskich gimnazjów. Tradycyjnie „Dzień Otwarty” odbył się w godzinach popołudniowych, aby nie stał się pretekstem do opuszczania zajęć szkolnych przez gimnazjalistów, lecz faktyczną promocją szkoły dla zainteresowanych. Młodzież miała zapewniony przez nas transport z Małej Lipnicy, Chyżnego i Jabłonki.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 28.03.2011r. w sali senackiej Politechniki Krakowskiej odbyło się uroczyste zakończenie Zawodów Okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z udziałem przedstawicieli naszego Technikum – Pana Jakuba Sikory i Marka Pasia
OWiUB_8

Pielgrzymka do Częstochowy

CZęstochowa
W dniu 30.03.2011r. maturzyści naszego Liceum Ogólnokształcącego pielgrzymowali na Jasną Górę, aby tam prosić Jasnogórską Panią o pomyślność podczas egzaminów maturalnych i zawierzyć dalszą drogę swego życia.

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W dniu 06.04.2011 r. w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej na Kasprusiach odbył się finał ósmego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych z udziałem reprezentacji naszego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani Doroty Polaczek.
konkors_niemieckojezycznych_1

Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej

rocznica katyn_4
W dniu 08.04.2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 71 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej z udziałem Zastępcy Wójta Gminy Lipnica Wielka Pana Władysława Pilcha. Uroczystość przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum pod kierunkiem Bogusławy i Krzysztofa Wziątków.

Orawska Liga Piłki Siatkowej

Ostatnia kolejka Orawskiej Ligi Piłki Siatkowej o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka" sezonu 2010/11 odbyła się 09 kwietnia 2011 r. Nasza drużyna walczyła do ostatniego meczu z wielkim zaangażowaniem zajmując ostatecznie 6 miejsce.
Liga Orawska_1

Akademia poświęcona Janowi Pawłowi II

Akademia_JPII_12
W dniu 20 Kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II, przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum pod kierunkiem ks. Piotra Studnickiego.

Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt.

W dniu 27.04.2011 r. odbyło się uroczyste podsumowanie mistrzostw szkoły w piłce siatkowej dziewcząt połączone z wręczenie medali. Inicjatorem turnieju był Samorząd Uczniowski, a głównym organizatorem Pani Jolanta Janiszewska.
mistrzostwa_szkoly_7

Obchody Święta 3 Maja

3 maj_8
Podniosły charakter miała uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, którą rozpoczął chór szkolny pod kierunkiem Pana Mirosława Smolenia odśpiewaniem hymnu państwowego. Młodzież pod kierunkiem Pani Bożeny Marcinek i Pani Elżbiety Sobczak przeniosła nas w czasy uchwalenia tej przełomowej i jakże ważnej dla historii naszego narodu Ustawy Rządowej.

Zakończenie nauki dla klas maturalnych

Uroczyste zakończenie nauki dla klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęło się mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną w intencji maturzystów przez ks. Proboszcza Zbigniewa Ziębę i ks. Rafała Jurczasiak.
Pozegnanie klas III_5

Pożegnanie klas maturalnych

Pozegnanie klas III_3
W dniu 29.04.2011 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego przez społeczność szkolną. W program artystyczny uczniowie wspominali wydarzenia z minionych lat szkolnych, przekazali kilka dobrych rad na przyszłość i w sposób humorystyczny przedstawili przebieg egzaminu maturalnego.

Wręczenie pamiątkowych medali

Miłym i niespodziewanym akcentem uroczystości pożegnania maturzystów było wręczenie drużynie siatkarskiej, ufundowanych przez Radę Rodziców, pamiątkowych medali w związku ze zdobyciem mistrzostwa powiatu.
Medale_1

Egzamin maturalny

Matura_2 
Egzamin maturalny rozpoczął się 04.05.2011 r. i potrwa w naszej szkole do 19.05.2011 r. Do egzaminu przystąpili wszyscy nasi absolwenci. Poza przedmiotami obowiązkowymi maturzyści wybrali dodatkowo na poziomie rozszerzonym - matematykę, język angielski i biologię – oraz na poziomie podstawowym – biologię, geografię i wiedzę o społeczeństwie.

Pamiętajcie o ogrodach

Dzień Dziecka upłynął pod znakiem zabawy i nauki. W pierwszej części odbyły się mecze piłki nożnej a drugiej zostało zaprezentowane piękne przedstawienie poświęcone ochronie naszego środowiska naturalnego jako przesunięte z kwietnia obchody Dnia Ziemi.
Dzien Ziemi_3

Koncert chórów w Nowym Wiśniczu

nowy_wisnicz_19
Dnia ośmego czerwca 2011 roku nasz chór pod dyrekcją pana Mirosława Smolenia wziął udział w koncercie w Nowym Wiśniczu, w ramach programu "ŚPIEWAJĄCA POLSKA".

Dzień Języków Obcych

W dniu 10.06.2011 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie kultury i wiedzy o krajach, których języki są nauczane w naszej szkole, motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz rozwijanie autonomii w uczeniu się języków obcych.
Dzien jezykow obcych_3

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Zakonczenie_roku_szkolnego_2010-2011_2
Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną przez ks. Piotra Studnickiego jako podziękowanie za miniony rok szkolny. Piękną oprawę mszy św. stanowiły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pana Mirosława Smolenia oraz scholi pod kierunkiem pana Dawida Smolenia.

Osiągnięcia maturalne lipnickich licealistów

Kolejnym wielkim sukcesem naszych absolwentów okazały się wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Wyniki na poziomie 100% osiągnięte z matematyki czy języka angielskiego w części pisemnej należy przyjąć jako wielki sukces. W zdecydowanej większości średnie wyniki zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i zdawalność są wyższe od wyników krajowych, wojewódzkich i powiatowych.
Pozegnanie klas III_2