Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

17 IV 2015 r. – Wręczenie stypendiów

1 5 20150505 1553593805Szkolne stypendia za wyniki w nauce to szczególne wyróżnienie dla najlepszych. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonali Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski i Dyrektor ZSO Jan Kuliga. Wspólne spotkanie społeczności szkolnej z Wójtem Gminy było również okazją do podsumowania wysokich osiągnięć maturalnych i zawodowych naszej młodzieży oraz sukcesów w konkursach i olimpiadach.

 

Stypendia otrzymali: Agnieszka Karlak i Agata Smreczak z klasy I a, Patrycja Krzyś, Agata Karkoszka, Natalia Plaszczak i Dominika Symala z klasy II a oraz Adam Kasprzak z klasy II c.

Ponadto dyplom uznania otrzymała Wziątek Agnieszka z klasy III b w związku z uzyskaniem stypendium Premiera.

Nasi absolwenci utrzymują bardzo wysoką pozycję w rankingach maturalnych jak również zawodowych. Wyniki egzaminów maturalnych i zawodowych plasują nasze Technikum na pierwszym miejscu w powiecie. Trzyletni wskaźnik EWD z matematyki jest najwyższy w powiecie. Również z języka polskiego nasze Technikum jest w ścisłej czołówce. Wyniki z matematyki dają naszemu Liceum bardzo wysoki wskaźnik EWD. Jest to jeden z najwyższych przyrostów wiedzy w powiecie. W znacznym stopniu wykraczamy w górę poza obszar 90% typowych szkół.

W XXXIX Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu nasi uczniowie zdobyli połowę możliwych do zdobycia smreków: Piotr Matera – złoty smrek, Agnieszka Wziątek – srebrny smrek, Gabriela Karkoszka – brązowy smrek, Kinga Sobczak – wyróżnienie. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pani Emilii Karlak i Pani Bożeny Marcinek.

Bardzo dobrze spisali się również Marlena Karlak, Sylwia Stehura i Sebastian Kwak w finale XI Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Opiekunem była pani Dorota Polaczek

W Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Technikum reprezentowali: Adrian Sobczak, Kamil Plaszczak i Kamil Krzyś. Koordynatorem olimpiady w naszej szkole jest pan Jakub Sikora.

W Diecezjalnej Olimpiadzie Teologii Katolickiej, który odbył się w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach reprezentowali nas Agata Karkoszka i Adrian Pażucha pod nadzorem ks. Krzysztofa Korby.

Bogusław Jazowski złożyli gratulacje nagrodzonym i podziękowali nauczycielom za ogromny wkład pracy, którego efektem wysoka pozycja naszych szkół w rankingach zarówno powiatowych jak i wojewódzkich.