Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Spotkanie autorskie w Domu Ludowym z panem Łukaszem Wierzbickim

Łukasz Wierzbicki jest autorem publikacji dla dzieci i młodzieży. Pisarz zabrał nas na front II wojny światowej oraz w niezwykłą podróż do Afryki. Mogliśmy również usłyszeć o wspaniałym człowieku – Aleksandrze Dobie, który samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Czytając książki pana Łukasza Wierzbickiego wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z niezwykłym historykiem i podróżnikiem. Nasze spotkanie z autorem „Afryki Kazika” tylko to potwierdziło. Pan Łukasz Wierzbicki udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Walt Disney powiedział kiedyś: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. Sami jednak często odkładamy nasze marzenia na półkę. Potem leżą tam kilka lub kilkanaście lat pokrywając się coraz grubszą warstwą kurzu.  Dlaczego ? Bo to nie ten moment? Może boimy się porażki? A może opinii innych? Dzisiejsze spotkanie zainspirowało nas do tego, by zawalczyć o nasze marzenia. Ze wzruszeniem wsłuchiwaliśmy się w słowa znakomitego podróżnika, wspomnianego wcześniej Aleksandra Doby, który w zaprezentowanym filmie mówił: „Nie lękajmy się marzyć, stawiać sobie ambitne cele, a potem… próbujmy je realizować”.

https://mieszkancy.lipnicawielka.pl/lukasz-wierzbicki-wsrod-dzieci-i-mlodziezy-naszej-gminy/