Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

W obecnej sytuacji warto zatrzymać się na chwilę i powrócić…

W obecnej sytuacji warto zatrzymać się na chwilę i powrócić do przyjemnych wspomnień związanych z dzieciństwem. Idealną okazją do tego był Dzień Dziecka. Spędziliśmy go w naszej szkole bardzo przyjemnie. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli na nowo odkryć w sobie dzieci, rysując postaci z bajek i oglądając ulubione filmy animowane. W tak ważnym dla wszystkich dniu zadbaliśmy nie tylko o wystrój szkoły, ale również o słodki poczęstunek przygotowany przez ochotników. Balony, popcorn, lody, babeczki oraz ciastka pomogły na chwilę zapomnieć o obowiązkach i intensywnej nauce przed zakończeniem roku. Takie dni są potrzebne, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy po długiej przerwie powróciliśmy do nauki stacjonarnej.

Czytaj więcej...

Maturę czas zacząć…

4 maja o godzinie 9.00 maturzyści z całej Polski rozpoczęli maraton maturalny. Wyjątkowo w tym roku do zdania matury nie ma konieczności przystąpienia do egzaminu z wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym jak również nie ma części ustnej.

Czytaj więcej...

" Odkrycia i Reakcje"

 

LOGO_ŚWIAT_I_JA.bmp

 

Nasza uczennica Joanna Baliga z kl.2a wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie z Chemii pod hasłem " Odkrycia i Reakcje". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych- dla szkól podstawowych i dla szkół średnich, w formie zdalnej. Asia uzyskała bardzo dobry wynik, 21pkt/30 czyli 70%. Gratulujemy i zachęcamy do udziału  w kolejnych konkursach.

Pożegnania nadszedł czas…

30 kwietnia uroczyście, ale w małym gronie pożegnaliśmy trzecioklasistów z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnicy Wielkiej. Było to szczególne spotkanie, bo po wielu tygodniach zdalnej nauki przyszedł czas na podsumowanie, wspomnienia, refleksje i podziękowania z czasu spędzonego w szkole i  przed monitorem. Wszyscy uczniowie klasy trzeciej odebrali świadectwa ukończenia Liceum i są gotowi do przystąpienia do egzaminu maturalnego. Spotkanie odbyło z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Czytaj więcej...

Razem na Święta

Każdego roku z okazji świąt nasi uczniowie wraz z nauczycielami podejmują różnorakie akcje charytatywne. Są one skierowane do osób najbardziej potrzebujących niezależnie od wieku. Również i tego roku Święta Bożego Narodzenia pobudziły naszą młodzież do niesienia pomocy innym, zwłaszcza, że wielu tej pomocy zostało przez pandemię pozbawionych.

 

Czytaj więcej...