Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Nadszedł czas wakacji

Po wyczerpującym roku nauki w systemie mieszanym (stacjonarna – zdalna - hybrydowa -stacjonarna) przyszedł czas na upragniony wypoczynek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbywało się w dwóch grupach oddzielnie dla Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Uczniowie za swoją prace zostali nagrodzeni przede wszystkim świadectwami promocyjnym – wielu otrzymało promocję z wyróżnieniem. Dodatkowo za osiągnięcia dydaktyczne i pracę na rzecz szkoły Dyrektor Wojciech  Janiszewski wraz z wychowawcami wręczyli uczniom nagrody książkowe. Szczególną nagrodą dla najlepszych w nauce jest Stypendium Prezesa Rady Ministrów a do tego stypendium zostało zgłoszonych 4 uczniów – po jednym z każdej szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. Również wielu uczniów otrzyma szkolne stypendia za wyniki w nauce.

Dyrektor Wojciech Janiszewski podziękował zarówno uczniom jak nauczycielom za całoroczny wysiłek, życzył udanego bezpiecznego wypoczynku.

 

Wycieczka do Krakowa

W szkole koniec czerwca zawsze kojarzy się z wycieczkami czy wyjściami w plener. Niestety przez okres nauczania zdalnego  uczniowie nigdzie nie mogli wyjechać, dlatego jak stało się to możliwe, zorganizowaliśmy wycieczkę  do Krakowa.

 

Najpierw odwiedziliśmy Cinema City w Bonarce, aby zrelaksować się podczas oglądania seansu bajkowego „Kurdowie”. Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się śladami dawnej tożsamości miasta po Podziemiach Rynku w Krakowie. Dzięki przeprowadzonym pracom archeologicznym mogliśmy zobaczyć bogactwo wielowiekowej historii począwszy od handlu poprzez kulturę, rzemiosło a na higienie kończąc.

Podczas zwiedzania poczuliśmy prawdziwą atmosferę  średniowiecznego rynku wzbogaconą o odgłosy ulicznego gwaru. Dopełnieniem informacji przekazanej przez przewodnika były multimedia, które w naoczny sposób obrazowały ważne wydarzenia.

Wycieczka była niezwykle ciekawa i wzbogacającą, a uczniowie zostali nawet pochwaleni  za zaangażowanie i właściwą postawę w takcie zwiedzania. Dziękujemy za wspólny wyjazd i myślimy o kolejnym: Jolanta Janiszewska i Alina

Maturę czas zacząć…

4 maja o godzinie 9.00 maturzyści z całej Polski rozpoczęli maraton maturalny. Wyjątkowo w tym roku do zdania matury nie ma konieczności przystąpienia do egzaminu z wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym jak również nie ma części ustnej.

Czytaj więcej...

W obecnej sytuacji warto zatrzymać się na chwilę i powrócić…

W obecnej sytuacji warto zatrzymać się na chwilę i powrócić do przyjemnych wspomnień związanych z dzieciństwem. Idealną okazją do tego był Dzień Dziecka. Spędziliśmy go w naszej szkole bardzo przyjemnie. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli na nowo odkryć w sobie dzieci, rysując postaci z bajek i oglądając ulubione filmy animowane. W tak ważnym dla wszystkich dniu zadbaliśmy nie tylko o wystrój szkoły, ale również o słodki poczęstunek przygotowany przez ochotników. Balony, popcorn, lody, babeczki oraz ciastka pomogły na chwilę zapomnieć o obowiązkach i intensywnej nauce przed zakończeniem roku. Takie dni są potrzebne, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy po długiej przerwie powróciliśmy do nauki stacjonarnej.

Czytaj więcej...

Pożegnania nadszedł czas…

30 kwietnia uroczyście, ale w małym gronie pożegnaliśmy trzecioklasistów z Liceum Ogólnokształcącego w Lipnicy Wielkiej. Było to szczególne spotkanie, bo po wielu tygodniach zdalnej nauki przyszedł czas na podsumowanie, wspomnienia, refleksje i podziękowania z czasu spędzonego w szkole i  przed monitorem. Wszyscy uczniowie klasy trzeciej odebrali świadectwa ukończenia Liceum i są gotowi do przystąpienia do egzaminu maturalnego. Spotkanie odbyło z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Czytaj więcej...