Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 
15-lecie Liceum
01 września 2010 r. minęło 15 lat od powstania Liceum Technicznego w Lipnicy Wielkiej. Obchody związane z 15-leciem szkoły zostały połączone ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej.
15lecie_4

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Łukasza Ewangelisty, sprawowaną w intencji społeczności szkolnej przez ks. Proboszcza Zbigniewa Ziębę i ks. Prałata Bolesława Kołacza - pierwszego proboszcza sprawującego opiekę duchową nad naszą szkołą.

Wśród osób, które uświetniły swą obecnością uroczystość, nie mogło zabraknąć Franciszka Adamczyka – byłego Wójta, z inicjatywy którego powstało w 1995 r. Liceum Techniczne w Lipnicy Wielkiej, urzędującego Wójta Gminy Lipnica Wielka Mariusza Murzyniaka – za jego kadencji powstało Liceum Ogólnokształcące i Technikum – oraz jego zastępcy Ignacego Mikłusiaka.

Po mszy odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego i Technikum pod kierunkiem Pani Bożeny Marcinek i Pani Jadwigi Oskwarek. Młodzież w swym humorystycznym przedstawieniu, przeplatanym prezentacją multimedialną z historii Liceum, ukazała narodziny szkoły. Całość zaprezentowana została na tle pięknej dekoracji wykonanej przez uczniów, której główny element stanowiła namalowana i ozdobiona kwiatami szkoła.

Głównym wątkiem przemówień gości było znaczenie wykształcenia i wychowania we współczesnym świecie. Ks. Prałat Bolesław Kołacz zwrócił uwagę na znaczenie wychowania w dzisiejszych trudnych czasach, kiedy tak wiele pokus czyha na młodego człowieka. Pan Franciszek Adamczyk odniósł się do początków funkcjonowania Liceum Technicznego a następnie wskazał na znaczenie wykształcenia we współczesnym świecie. Podziękował wszystkim, którzy przez te lata przyczynili się do systematycznego rozwoju szkoły. Wójt Gminy Mariusz Murzyniak mówił o rozwoju i zmianach zachodzących w szkolnictwie ponadgimnazjalnym w Lipnicy Wielkiej. Wszyscy złożyli życzenia sukcesów w dalszej pracy. Wyrazem podziękowania dla społeczności szkolnej za miniony okres był kosz kwiatów złożony przez Wójta Gminy Mariusza Murzyniaka na ręce Dyrektora ZSO Jana Kuligi. Na zakończenie Dyrektor ZSO Jan Kuliga i Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Franciszek Sojka złożyli podziękowania za wszelką pomoc okazaną nam w minionych latach. Wyrazem tych podziękowań były kwiaty złożone na ręce zaproszonych gości przez młodzież naszych szkół.

W tym uroczystym dniu pamiętano również o tych, którzy tworzyli szkołę, a przedwcześnie odeszli. Młodzież wraz z nauczycielami modliła się przy grobach śp.– dr Emila Kowalczyka, ks. Proboszcza Stanisława Kani, uczennic - Marceli Kwak i Natalii Bywalec, absolwentów - Andrzeja Dunaja, Doroty Kalisz, Grzegorza Wesołowskiego i Elżbiety Bartos. Pamiętano również o śp. Halinie Kałun spoczywającej na cmentarzu w Dąbrowie Górniczej.