Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Rozpoczecie roku szkolnego 2019/2020

Pierwszym punktem inauguracji nowego roku szkolnego była msza św. odprawiona w intencji dyrektorów, nauczycieli, pracowników oraz uczniów w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej. Po wspólnej modlitwie młodzież wraz ze swoimi wychowawcami udała się do budynku szkolnego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami

Pierwsze spotkania z rodzicami w naszej szkole tradycyjnie odbywają się w pierwszym tygodniu nauki. Tak było również i w tym roku. Do omówienia jest wiele pilnych spraw związanych chociażby z planowanymi wycieczkami jak również  egzaminami maturalnymi i kwalifikacji zawodowch.

Czytaj więcej...

80 rocznica wybuchu II wojny światowej

80 rocznica80 rocznica wybuchu II wojny światowej.

W 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie klasy IIa przygotowali krótką inscenizację. Na moment społeczność szkolna przeniosła się na ulice Warszawy z roku 1939. Wszyscy uczniowie w ciszy wysłuchali syreny alarmowej i obejrzeli film dokumentalny z bombardowania stolicy.

Czytaj więcej...

„Zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży”

W ramach pierwszego spotkania z rodzicami pani psycholog Weronika Potaczek (Centrum Rozwoju i Psychologii Weronika Potaczek) przeprowadziła szkolenie dla rodziców z zakresu „Zaburzeń nastroju u dzieci i młodzieży”, które poprzedzone było badaniami przeprowadzonymi anonimowo wśród naszej młodzieży. Pani psycholog zwróciła uwagę na problemy wśród całej populacji, które dotykają również naszą młodzież.

Czytaj więcej...

Uczniowie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

logo mche11 września 2019 r. odbył się wyjazd uczniów klasy Ic i Id Technikum na spotkanie ponad 20 szkół średnich biorących udział w projekcie ''Język angielski zawodowy - Małopolska Chmura Edukacyjna'' na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

 

Czytaj więcej...