Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Zakończenie roku szkolnego

Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Podczas uroczystego apelu młodzież otrzymała świadectwa promocyjne. Dodatkowo uczniowie za swoją pracę zostali docenieni nagrodami książkowymi. Następnie zorganizowano krótki seans filmowy, podczas którego powrócono do najważniejszych wydarzeń. Po spotkaniu ogólnym uczniowie wraz z wychowawcami udali się klas, by we własnym gronie podsumować rok szkolny 2021/2022. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom za wspaniałą szkolną podróż i życzymy udanych wakacji!

Dzień Hawajski

Ostatni tydzień szkoły przed wakacjami nie kojarzy się z nauką, bo i któż by się uczył, kiedy oceny wystawione, a w powietrzu czuje się już podmuch wakacji. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten okres na budowanie relacji, mile spędzając czas na świeżym powietrzu. Klasa II b wraz z Panią Barbarą Sojką-Kidoń przygotowali Dzień Hawajski, który na stale wejdzie w tradycje naszej szkoły, bo zabawa była wyjątkowa i kto nie był, niech żałuje. Wydarzenie rozpoczęliśmy od podchodów, dzięki którym uczniowie weszli w klimat dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Dalsza część imprezy odbyła się na stadionie, ale o tym najlepiej opowiada zamieszczony filmik. Zapraszamy do obejrzenia...

https://pl-pl.facebook.com/ZSOLipnicaWielka/videos/1088512648708948

W Teatrze Groteska

TeatrKółko Teatralno-Filmowe Obiektywni -Reaktywacja przygotowało do konkursu z okazji 200 rocznicy polskiego romantyzmu spektakl pt. Więzień prometeizmu. Przedstawienie zdobyło  Nagrodę III stopnia w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym Z Mickiewicza wywiedzione. 200 lat polskiego romantyzmu.  Gala Finałowa konkursu odbyła się w Teatrze Groteska w Krakowie, więc rozdanie nagród przebiegało w teatralnej atmosferze, którą uświetnił występ wokalno-muzyczny Lidii Jazgar i Ryszarda Bręczka.

Kapitułę Konkursu stanowili aktorzy Teatru Groteska z dyrektorem Adolfem Weltschekiem. Przedstawienie już na początku zyskało tytuł Finalisty Konkursu, a przyznana nagroda jest uhonorowaniem zespołowej gry aktorskiej oraz oryginalnej inwencji twórczej. Jest to duże  osiągnięcie, bo konkurs miał zasięg wojewódzki, a patronowali mu: Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego i Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty. 

Prócz dyplomu i pięknej, stylizowanej na romantyzm sukienki, wywalczono jeszcze nagrodę indywidualną dla Michała Lichosyta za rolę Księdza Piotra.  Aktorzy w czasie Gali Finałowej doświadczyli tego co najważniejsze, poczucia sensowności swoich działań i podejmowanych wysiłków. Zdobyte wyróżnienie rozbudziło apetyty na następne nagrody oraz zmobilizowało zespół do pracy nad kolejną sztuką.    

W spektaklu wzięli udział:

z klasy I d: Mateusz Łowas, Gabriel Pakos, Artur Olesiński, Kacper Winczowski, Patryk Wątorczyk, Stanisław Zając,

z klasy II b: Justyna Karlak,

z klasy III b: Klaudia Karkoszka, Wiktoria Karkoszka, Kinga Kościelniak, Michał Lichosyt,

z klasy III d: Kacper Moczoł, Sebastian Pajkos,

oprawa techniczna: Maciej Kubacka, Tomasz Kubacka i Paweł Pastwa.

scenariusz i reżyseria Alina Kubacka

Zakończenie drugiej edycji projektu Erasmus+

zdjcieWłaśnie dobiega końca druga edycja projektu Erasmus+. W dniach 16.06. – 18.06. 2022r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu w uroczym zakątku u podnóża Beskidów Czeskich. W spotkaniu międzynarodowym wzięli udział wszyscy członkowie szkół z Czech, Słowacji, Hiszpanii i Polski. Nasze szkoły reprezentowali: Pan Dyrektor Wojciech Janiszewski, Pani Jolanta Janiszewska, Pani Bożena Janowiak, Pani Zofia Lichosyt.

W czasie spotkania podsumowano prace realizowane w trakcie trzyletniej edycji projektu, zwracano uwagę na trudny okres pandemii, który bardzo mocno zakłócał plany m.in. spotkań stacjonarnych. W związku z tym większość spotkań odbywało się w formie online. Wspominano też wyjazdy nauczycieli czy uczniów do Walencji, przekazywano podziękowania w formie filmików również przez nieobecnych członków zespołów.

Pomimo zakłóceń związanych z pandemią udało się zrealizować wszystkie zaplanowane działania, organizatorzy z uczelni VSB w Ostrawie byli bardzo zadowoleni z wykonanej pracy każdej z członkowskich szkół.

W czasie tego spotkania Pan Dyrektor Wojciech Janiszewski zaprezentował film promujący portal Math4u przygotowany przez uczniów klasy 1d Technikum.