Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 8-10 listopada 2022 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia - miasta krasnali, mostów i kultury organizowanej w ramach programu Poznaj Polskę.
Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska grupa rozpoczęła od wizyty w Hali Stulecia - wizytówki Wrocławia, miejsca organizacji największych wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz biznesowych z całego świata.  Następnego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze oraz historyczne centrum miasta, a także Panoramę Racławicką olbrzymiego obrazu o wymiarach 15  114 m. Ciekawym punktem wycieczki okazało się Kolejkowo, w którym uczniowie przez chwilę mogli poczuć się jak w innym świecie za sprawą makiety przedstawiającej autentyczne budowle czy najważniejsze momenty historii wzbogacone szczyptą humoru. Niebywałą atrakcją był  nocny wyjazd na jedno z najwyższych pięter  Sky Tower-  nowoczesnego, wielofunkcyjnego kompleksu architektonicznego Wrocławia. Ostatniego dnia pobytu uczniów czekała wizyta w Muzeum Narodowym i ciekawa wystawa poświęcona Skarbowi Średzkiemu, której tematem jest historia, polityczne znaczenie i ceremoniały królewskich ślubów Karola IV i Blanki de Valois oraz Jana Luksemburskiego i Elżbiety Przemyślidówny. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Pana Tadeusza, które znajduje się w samym centrum Wrocławia. Tam uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na grupy i wzięli udział w lekcjach muzealnych: Adam Mickiewicz i jego tajemniczy rękopis oraz Kontusze i figatele. Życie w dawnej Polsce.
Oprócz punktów edukacyjnych uczniowie z wielkim zaangażowaniem szukali również ukrytych w różnych częściach miasta krasnali. Wyjazd był idealną okazją do integracji uczniów  liceum i technikum.