Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Pierwszy Dzień Wiosny

W ramach I Dnia Wiosny w naszej szkole nie tyle co kwiatami i zielenią, to zapachniało sportem szkolnym. A mianowicie odbyły się rozgrywki sportowe w piłce siatkowej i piłce nożnej oraz w grze FIFA 2023. Do rozgrywek w siatkówkę przystąpiło 6 drużyn mieszanych. Warunkiem gry był udział w grze na boisku co najmniej dwóch dziewcząt przez co rozgrywki były jeszcze bardziej ciekawe i zacięte. Najlepszą w grupie I okazała się drużyna FC Krzoki a w grupie II drużyna Rosomaki. Te drużyny zagrały w finale, a mecz trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem drużyny „Maturzystów” . Zacięty finał 2:1 wygrały „Rosomaki”. W „nagrodę” zagrały pokazowy mecz z drużyną nauczycieli. Również i ten mecz, był bardzo zacięty i emocjonujący, przy gorąco dopingujących kibicach zakończył się wygraną uczniów w tai breku 2:1.

Następnie rozegrano finały turnieju o mistrzostwo Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej w piłce nożnej. Do finału niespodziewanie awansowały dwie klasy pierwsze, 1a LO i 1d Technikum. W dotychczasowej historii rozgrywek nigdy to  się nie zdarzyło. Dlatego pierwszakom należą się szczególne gratulacje za pokonanie starszych rywali i awans do finału.  Mecz był bardzo zacięty, dynamiczny a zespoły grały bardzo twardo i agresywnie. Prowadzenie w meczu uzyskiwała dwukrotnie 1d jednak za każdy razem 1a wyrównywała stan meczu, ostatecznie zakończonego remisem 2:2. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, które pewniej wykonywała klasa 1a i wygrała 3:1, zdobywając tytuł. Przyznano również nagrody króla strzelców dla Pawła Murzańskiego z klasy 1d, który zdobył 5 bramek oraz dla najlepszego bramkarza turnieju Oliviera Warzeszaka.

W  małym finale zagrały klasa 4c i 2d  Technikum, wyraźnie lepsza 4c wygrała 3:0 zajmując trzecie medalowe miejsce.

Równocześnie toczyły się rozgrywki w grze FIFA 2023, w turniejów wzięło udział 24 graczy , a w finale po bardzo wyrównanym spotkaniu najlepszy okazał się Mateusz Łowas z 2d, który pokonał 2:1 Dariusza Michalaka z 4d zdobywając zwycięską bramkę dopiero w doliczonym czasie dogrywki gdy spodziewaliśmy się  już rzutów karnych.