Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

7 czerwca uczniowie naszej szkoły wzieli udział w specjalnym szkoleniu przeprowadzonym przez żołnierzy Wojska Polskiego w ramach realizacji programu edukacyjno-obronnego przygotowanego i realizowanego we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Celem szkolenia  było podniesienie świadomości naszej młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz jak zachowac się w sytuacjach kryzysowych.  Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pierwszej pomocy. Wiedza została przekazana przez żołnierzy w sposób ciekawy i praktyczny a każdy uczeń który wziął udział w tym szkoleniu otrzymał certyfikat.