Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Tegoroczny Dzień Papieski pt. „Cywilizacja życia” był bardzo refleksyjnym wydarzeniem, dlatego, że poruszył tak bliskie każdemu z nas sfery życia rodzinnego, szkolnego i duchowego. Wraz z uczniami pokazaliśmy  pięć scen opowiadających o życiu różnych ludzi w formie krótkich filmików:

1. Dwóch sióstr, z których jedna posunęła się do próby zabójstwa drugiej,

2. Pewnej rodziny w której mąż krzywdzi swoją żonę,

3. Hejtu szkolnego kiedy to grupa koleżanek zaczyna prześladować jedną z uczennic,

4. Do kościoła na mszę wpada rozwścieczona dziewczyna wyzywająca osoby wierzące,

5. Uwikłane w sektę, które doprowadza do zabójstwa pewnej dziewczyny.

Chcieliśmy przez te sceny pokazać jak wiele jest spraw, które sprzeciwiają się cywilizacji życia, miłości, szacunku wprowadzając cywilizację śmierci, nienawiści, braku szacunku. Każda z scen była poprzedzona słowami św. Jana Pawła II ,który tak bardzo dobitnie wskazywał na Cywilizację Życia, na to by potrafić przebaczyć, na to by w rodzinach panowała zgoda i szacunek wobec siebie nawzajem, na to ,że człowieka nie da zrozumieć bez Chrystusa, że tylko On potrafi wypełnić pustkę w naszym sercu.

Też warto wspomnieć, że początek naszego wydarzenia rozpoczęliśmy od piosenki Tolerancja a zakończyliśmy pieśnią Życie jesteś chwilą, oczywiście nie mogło zabraknąć tak bardzo ukochanej przez papieża pieśni Barki oraz jego ulubionych kremówek, które dzięki Radzie Rodziców mogliśmy spróbować. Nie mógłbym zapomnieć o przepięknej dekoracji, która przedstawiała Ludzkie Serce wokół, którego obecne były cytaty św. Jana Pawła o życiu człowieka oraz zdjęcia z poszczególnych stadiów życia ludzkiego. Na koniec chciałem podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w Dniu Papieskim, była to naprawdę olbrzymia praca uczniów, którym dziękuję za zaangażowanie. Można wiele pisać, ale słowa nie oddadzą pełni temu co przeżyliśmy tego dnia.

Ks. Mateusz Zbroja