Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

5 czerwca nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym marszu na Babią Górę, pod nazwą „Babiogórskie Chodniki Niepodległości 1924-2024”. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie, ponieważ upamiętniało 100. rocznicę ostatecznego ustalenia granicy na Orawie i włączenia górnej części Lipnicy Wielkiej oraz szczytu „Królowej Beskidów” do Polski. Marsz rozpoczął się w centrum Lipnicy Wielkiej, gdzie uczestnicy zebrali się, aby wspólnie wyruszyć autokarem na Przełęcz Krowiarki, a stamtąd już pieszo czerwonym szlakiem udać się  na szczyt Babiej Góry. Trasa marszu prowadziła przez malownicze tereny Babiogórskiego Parku Narodowego. Uczestnicy mogli podziwiać piękno przyrody, by w końcu dotrzeć na szczyt Babiej Góry, skąd roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na Beskidy i Tatry. Biało czerwone flagi dodatkowo podkreślały patriotyczny charakter wyprawy. Marsz ten był nie tylko hołdem dla przeszłości, ale także okazją do integracji społeczności lokalnej i turystów, którzy razem mogli cieszyć się pięknem przyrody i wspólnie celebrować polską niepodległość.

Więcej: https://mieszkancy.lipnicawielka.pl/babiogorskie-chodniki-niepodleglosci-1924-2024-bialo-czerwony-marsz-na-babia-gore/