Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Diablak zdobyty

Nasi uczniowie w dniu 27 września bieżącego roku w ramach Gminnego Rajdu Turystycznego im. Piotra Borowego „Ścieżkami i szlakami Babiej Góry” udali się  zielonym szlakiem z Przywarówki na Babią Górę. W paśmie Polskich Beskidów niepodważalną królową jest właśnie  Babia Góra z najwyższym szczytem w Beskidach (1725 m.n.p.m.). Owiana licznymi legendami o skamieniałej góralce, zbójnikach skrywających swoje skarby w jaskiniach na jej zboczach oraz prasłowiańskich bóstwach. Od wieków uważana za górę wyjątkową. Pogoda wyjątkowo nam dopisała a widoki ze szczytu zapierały dech w piersiach. Po godzinnym odpoczynku zeszliśmy czerwonym szlakiem do Zubrzycy Górnej tzw. Krowiarki. Następnie udaliśmy się autokarem do szkoły podstawowej nr. 4 gdzie został przygotowany poczęstunek. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjścia na Królową Beskidów.