Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Wycieczka do Poznania

Uczniowie należący do Koła Teatralno-Filmowego Niepokorni  pojechali na wycieczkę do Poznania. Wyjazd był formą nagrody za trud i pracę włożone w przygotowanie spektaklu pt. Wieczór kawalerski. Uczniowie przygotowywali wydarzenie od wakacji, a rezultat zaprezentowali dla szerokiej publiczności. Zdobyli środki, które przeznaczyli na organizację wycieczki.

Wyjazd odbył się w dniach 15-16 października i miał na celu poznanie zalążka kultury chrześcijańskiej i tła historycznego Gniezna i Poznania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Ostrowa Tumskiego i katedry poznańskiej, a wieczorem spacerowaliśmy po zabytkowym rynku Poznania, który jest perłą  renesansowej architektury. Poznawanie miasta zakończyliśmy spacerem po szlaku dawnych władców, który finał miał w Starym Browarze.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Gniezno, prastarą stolicę Polski. Choć pogoda nie była całkiem sprzyjająca, to miejsce na tyle było ciekawe, że zrekompensowało niedogodności. Uczniowie widzieli groby pierwszych biskupów, drzwi gnieźnieńskie z żywotem św. Wojciecha oraz Stary Rynek.

Wycieczka była naprawdę ciekawa, wypełniona po  brzegi atrakcjami i miejscami. Uczniowie mogli pogłębić historię literatury i prapoczątki państwa polskiego.