Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

XI edycja Narodowego Czytania

05.09.2022 r. odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem przenieśliśmy się do epoki polskiego romantyzmu, by w pięknej scenerii wsłuchiwać się w treść „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Po uroczystym otwarciu wydarzenia przez Zastępcę Wójta Gminy Lipnica Wielka – pana Jakuba Dyrcza, pani Stanisława Kucek przybliżyła zebranym gościom problematykę dzieła. Teksty ballad czytali: mgr inż. Jakub Dyrcz – Zastępca Wójta Gminy Lipnica Wielka, ks. mgr Andrzej Pawlak – Proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej w Murowanicy, dr Tomasz Pasierbek – Dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi, ppłk Andrzej Karkoszka – Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, mł. asp. Wiesław Pustelnik – Komendant Komisariatu Policji w Jabłonce, mgr Łukasz Klozyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Murowanicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Murowanicy. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Janowiak z klasy I LO oraz Justyna Karlak – uczennica klasy II LO, uczestniczka Koła Aktywnych Czytelników. Uroczystość odbywała się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

https://mieszkancy.lipnicawielka.pl/ballady-i-romanse-narodowe-czytanie-w-lipnicy-wielkiej/