Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

"Niepodległość nie jest dana raz na zawsze"

IMG 7669

"Niepodległość nie jest dana raz na zawsze "- pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Obchody rozpoczęliśmy ogólnopolską akcją organizowaną przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej.”  

Przygotowana na tę okazję akademia opierała się głównie filmach, które zmontował i przygotował pan Łukasz Piaskowy z uczniem Damianem Wnękiem. Było to nowatorskie podejście do uroczystości, której cel został osiągnięty, mianowicie uczniowie mieli przeżyć swoją niepodległość. Filmy zostały tak wybrane, aby można było prześledzić walkę o naszą wolność od bitwy pod Grunwaldem po II wojnę światową. Niezwykłe sceny batalistyczne, odpowiednia muzyka oraz trafnie wplecione komentarze prowadzącego  sprawiły, że młodzież miała sposobność do ważnych przemyśleń. Nie zabrakło też tradycyjnych wierszy patriotycznych, które wykonały uczennice z klas II i III:

Gabriela Stopiak, Sabina Harkabuz, Sabina Cieluch - Ta, co nie zginęła Edwarda Słońskiego,

Emilia Karnafel – Polska Marcina Brykczyńskiego

Kamila Kobroń – Wolna Piotra Matery, absolwenta naszego Liceum Ogólnokształcącego.

W rolę prowadzącego wcielił się Jan Kowalczyk z klasy I b.

            Na zakończenie uroczystości uczniowie wysłuchali  piosenek patriotycznych wykonanych przez zespół, którego członkami są uczniowie naszej szkoły: Dominik Polaczek – klawisze, Mateusz Wojtusiak – perkusja, Karolina Lichosyt – gitara oraz wokal – Wiktoria Michalak. Gościnnie wystąpili Piotr Kowalczyk z Zubrzycy Górnej oraz Daniel Stec             z Lipnicy Małej.

                                           Dziękujemy za piękne przeżywanie tej ważnej uroczystości.