Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Nasi uczniowie na Babiej Górze

W ubiegłą środę - 12 października uczniowie klasy 2b wraz z przedstawicielami z Urzędu Gminy w Lipnicy Wielkiej wyruszyli na Babią Górę w ramach Rajdu im. Piotra Borowego. Trasa była dosyć wymagająca, jednak trud i duży wysiłek został wynagrodzony pięknymi widokami, które zapierały dech w piersiach. Na pewno kiedyś tam jeszcze wrócimy i nigdy nie zapomnimy o naszej jakże pięknej „Królowej Beskidów”.

Podstawowe dane statystyczne o wyjściu:
1. Trasa wejścia na Babią Górę: szlak zielony od Polany Stańcowej w Lipnicy Wielkiej;
2. Zaplanowany czas wejścia na Babią zgodnie z przewodnikiem 2,5 godziny, rzeczywisty czas wejścia 125 minut;
3. Czas trwania przejścia ogółem z odpoczynkami – 4 godziny;
4. Liczba spalonych kcal – 1703 😊
5. Średnie tętno – powyżej 100 uderzeń na minutę 😊
6. Różnica pokonanych poziomów: 860 metrów w górę i zejście 860 metrów