Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

"Ze Szkołą przez Wieki"

"Ze Szkołą przez Wieki" - pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Lipnicy Wielkiej. Uczniowie przedstawili obraz szkoły w przekroju od czasów prymitywnych po współczesne. Nie zabrakło więc scenek z udziałem jaskiniowców, uczniów z PRL czy dzisiejszej młodzieży. Program na akademię i sam pomysł był autorstwa pani Barbary Brenkus, która do przedstawienia zaangażowała głównie klasę Ia i Id. Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali, jak szkoła zmieniała swoje oblicze na przestrzeni wieków. Było to bardzo miłe przeżycie, a tym, którzy pamiętają lata siedemdziesiąte akademia dostarczyła dużo wzruszeń. Nie zabrakło też tradycyjnych życzeń dla wszystkich pracowników szkoły zarówno od rodziców jaki Dyrektora Centrum Usług Wspólnych.

Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie na temat PRL, a za poprawne odpowiedzi otrzymali kartki - bony do baru mlecznego, gdzie mogli skosztować tradycyjnej jarzynówki. Dziękujemy za oryginalną akademię.