Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

09 XI 2012 r. - Akademia z okazji rocznica odzyskania Niepodległości

akademia11XI-3411 listopada to okazja do refleksji nad polską drogą do niepodległości. W roku 1918, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita powróciła na mapy Europy. Dzień ten upamiętniła akademia szkolna, z którą wystąpili uczniowie Liceum, Technikum i Gimnazjum 9 listopada 2012 roku.

Na Scenie Domu Ludowego młodzi aktorzy przedstawili sceny z historii naszej Ojczyzny od czasów rozbiorów aż po zakończenie I wojny światowej. Wyeksponowali gorzkie doświadczenia Polaków, ich zrywy niepodległościowe, gorycz klęsk i nadzieje na odrodzenie Rzeczypospolitej. Przy dźwiękach muzyki Prince’a dziewczęta przedstawiły układ ruchowo- taneczny w symboliczny sposób ukazujący rozbiory, by tą sceną wprowadzić do rozmowy szlachty snującej refleksje o przyczynach klęski Polski. Kolejne sceny ukazały los polskiego żołnierza i emigranta. Z wielka pasją młodzi ludzie mówili o dziejach powstań narodowych, entuzjazmie Polaków łączących nadzieje niepodległościowe I wojną światową. Aktorzy przypomnieli także sylwetkę Józefa Piłsudskiego i jego rolę w drodze do niepodległości kształtowaniu polskiej państwowości. Słowo poetyckie przeplatało się z patriotycznymi,  nastrojowymi pieśniami i muzyką polskich kompozytorów. Występ zwieńczył Polonez Ogińskiego zatańczony przez uczniów Liceum i Technikum.

Spektakl obejrzała ponadto społeczność szkolna gimnazjum i społeczność wielkolipnicka, gdyż przedstawienie zaprezentowano 11 listopada podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Występ opracowały i przygotowały Bożena Marcinek i Jadwiga Oskwarek. Prezentacje multimedialne wykonały Halina Matera i Edyta Mikłusiak. Dekoracją zajęła się Monika Tlałka, a obsługą techniczną- Sebastian Kuliga. O stroje młodych aktorów zadbały przede wszystkim Mariola Bandyk i Magdalena Hetmańska.

W akademii wystąpili:

LO ; Dunaj Sabina, Kramarz Edyta, Karkoszka Weronika, Kościelak Patrycja, Kloszyk Sabina, Klozyk Kamila, Kulawiak Kamila, Matera Piotr, Struła Ewelina, Wójciak Aldona, Bandyk Katarzyna, Dudziak Paulina, Jasiura Julia, Kuliga Magdalena, Wziątek Agnieszka, Brenkus Anna, Kucek Edyta, Kuliga Sebastian, Rudnicka Angelika, Warzeszka Tomasz, Wójciak Arleta, Bandyk Izabela, Kuliga Edyta, Łuka Justyna, Michalak Damian.

Technikum : Chyc-Magdzin Paweł, Krzyś Kamil, Pilch Szymon, Smreczak Dominik, Szczerbiak Piotr.

 Gimnazjum ; Lichosyt Klaudia, Karlak Agnieszka, Solawa Edyta, Wykręt Patrycja.

Grupa wokalna dziewcząt z Gimnazjum:

 1. Jasiura Monika
 2. Karkoszka Alicja
 3. Karkoszka Anna
 4. Jędruś Kinga
 5. Karkoszka Gabriela
 6. Karlak Agnieszka
 7. Kupczyk Maria
 8. Klozyk Patrycja
 9. Lasak Magdalena
 10. Murzańska Ewelina
 11. Kubisiak Barbara
 12. Pindziak Bernadeta
 13. Śliwa Barbara
 14. Pażucha Aleksandra
 15. Spak Paulina
 16. Szpak Aneta
 17. Wójciak Kamila