Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

26 III 2013 r. - Wicemistrzostwo powiatu w piłce ręcznej

I miejsce piłkarzy ręcznych-3Na rozegranych w Jabłonce mistrzostwach powiatu szkół ponadgimnazjalnych  w piłce ręcznej chłopców nasza drużyna wywalczyła wicemistrzostwo.
24 marca na hali sportowej w Jabłonce rozegrano Powiatową Licealiadę chłopców w piłce ręcznej. Do turnieju zakwalifikowało się sześć zespołów szkół ponadgimnazjalnych: ZS Niedzica, ZST w Nowym Targu, ZSE w Nowym Targu, I LO w Nowym Targu, ZS w Jabłonce oraz ZSO w Lipnicy Wielkiej. Po niespodziewanym wygraniu zawodów Ośrodka Rabka przez chłopaków z Lipnicy Wielkiej, wzrosły nadzieję na dobry wynik w zawodach. Drużyna ZSO nie zawiodła, pokazując duże umiejętności i walkę z dużo bardziej doświadczonymi w tych rozgrywkach drużynami. W ostatecznym rozrachunku uległa dopiero w finale po fantastycznym meczu i dogrywce drużynie z Jabłonki. Według opinii sędziów i nauczycieli był to najlepszy finał od lat, zacięty, bardzo wyrównany, gdzie o wyniku zadecydowały wykorzystane i zmarnowane sytuacje z ostatnich sekund meczu. Przegrana 1 bramką z jednej strony boli, bo można było spokojnie wygrać, z drugiej znowu takie mecze zostają na długo w pamięci i dają bezcenne doświadczenie boiskowe, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

Wyniki meczy:

         I gr                                                                    II gr

ZS Niedzica- ZS Jabłonka 1:10                       ZSO Lipnica Wielka- ZSE Nowy Targ 10:5

ZS Niedzica - ZST 3:4                                       ZSE Nowy Targ – I LO Nowy Targ 4:11

ZS Jabłonka – ZSM 11:1                                   ZSO Lipnica Wielka- I LO Nowy Targ 12:10

 

 

Mecz o I m

ZSO Lipnica Wielka- ZS Jabłona 8:8 po dogrywce 10:11

Mecz o III m

ZST Nowy Targ – I LO Nowy Targ 5:6

Zespół z Lipnicy Wielkiej wystąpił w składzie:

Kamil Kadłubek, Stercuła Grzegorz, Nowak Artur, Nowak Dominik, Kowalczyk Dawid, Puchała Mateusz, Broniszewski Szymon, Zahora Patryk, Wątorczyk Dariusz, Smreczak Dominik, Pilch Szymon, Grzybacz Eryk,