Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

27 III 2013 r. - Misterium "Kielich goryczy"

misterium-19W ostatnim dniu szkoły przed rozpoczęciem Triduum paschalnego i radością Wielkiejnocy grupa uczniów z naszego liceum, technikum i gimnazjum przygotowała pod okiem ks. Piotra przedstawienie pt. "Kielich goryczy", aby pomóc nam lepiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.

35 osób przez niemal cały wielki post wytrwale pracowało na próbach, aby jak najlepiej przedstawić, według scenariusza pana Adama Szafrańca wydarzenie jakim była modlitwa w Ogrójcu Pana Jezusa.

Misterium, bo taki charakter miało to przedstawienie, składało się z trzech aktów. Przyjścia do Ogrójca i modlitwy, wizji Drogi krzyżowej i w trzecim akcie pojmania Jezusa.

Dzięki temu mogliśmy poczuć pewien niedosyt, że nie było przedstawionych kolejnych wydarzeń jakie miały miejsce po pojmaniu, ale było to też zachętą do wzięcia udziału w obrzędach wielkiego tygodnia w naszych parafiach.

Przedstawienie mogli zobaczyć również nasi rodzice i mieszkańcy Lipnicy w ten sam dzień wieczorem. I właśnie z tego występu niebawem pojawi się film na naszej stronie, a na razie zapraszmy do zobaczenia zdjęć w naszej galerii. Poniżej prezentujemy kilka losowo wybranych zdjęć na zachęte. :)

 

Film już jest :)