Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

26 IV 2013 r. - Pożegnanie maturzystów

26 iv 2013 r - poegnanie maturzystow 5 20130428 1472914182Już wkrótce tylko wspomnienia będą łączyły tegorocznych absolwentów z naszą szkołą. W piątek 26 kwietnia oficjalnie zakończyli edukację w murach tej szkoły, czego potwierdzeniem są świadectwa ukończenia szkoły, które otrzymali z rąk dyrekcji i wychowawców.
„Życie to ciągła wędrówka, a do celu wiodą tak różne drogi. Czasem jest to twardy, ubity trakt, a innym razem wąska ścieżka, pełna kolein i wyboi. I jeszcze zakręty, i skrzyżowania, zmuszające do obrania właściwego kierunku”. Wędrówka absolwentów naszej szkoły nadal trwa, ale już inaczej. Musieli oni pożegnać przyjaciół- współtowarzyszy szkolnej wędrówki , z którymi pokonywali drobne przeszkody, musieli opuścić przetarty szlak. Przed nimi poszukiwanie nowej drogi.
Ostatnia wspólna w murach szkoły uroczystość obfitowała w życzenia. Młodsi koledzy życzyli maturzystom: radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawią swoje serca, swoje umysły i swoje siły; niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzyli jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności; aby ich serca były wolne od nienawiści, ręce pełne dobrych czynów, a błękit rozpościerał się nad ich wędrowaniem.
W imieniu społeczności szkolnej najstarszych uczniów pożegnała klasa IIa Liceum i IIIc Technikum. Przygotowali oni humorystyczny program artystyczny chcąc w ten sposób pozwolić maturzystom zdystansować się od matury. Były kabarety, przykłady śmiesznych tematów z języka polskiego, autentyczne cytaty z prac maturalnych, pamiętnik studenta oraz upominki: dla klasy III a Liceum w postaci kubków z rymowanką o każdym z maturzystów, a dla uczniów Technikum –taśma miernicza.
Każde takie pożegnanie maturzystów budzi także w wychowawcach i nauczycielach drżenie serca, bo wraz z nimi odchodzi od nich jakaś cząstka ich życia. Za nimi kolejny etap, jeszcze tylko na egzaminie trzeba pokazać się z jak najlepszej strony.
Drodzy absolwenci! Wiemy, że towarzyszy Wam wiele emocji podczas przygotowań do egzaminu maturalnego. Będziemy za was trzymać kciuki. Mamy nadzieje, że wy też będziecie o nas pamiętać i czasem zajrzycie do naszej szkoły.