Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

"Tango"

IMG 7500Kółko Teatralno-Filmowe Obiektywni-Reaktywacja z Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej pod kierunkiem pani Aliny Kubackiej i Jolanty Kuligi przygotowało spektakl Sławomira Mrożka pt. Tango. Uczniowie: Natalia Brzegowy, Zuzanna Mentel, Kamila Spyrka,  Łukasz Flaszczyński, Dominik Bodzioch, Łukasz Marszałek i Kacper Moczoł wystąpili w rolach  głównych dramatu i zaprezentowali swoje talenty przed szanowną publicznością, zgromadzoną w Domu Ludowym z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Spektakl wywołał duże poruszenie wśród zgromadzonych nauczycieli i zaproszonych gości. Jak sama sztuka S. Mrożka tak i występ młodych aktorów oddawał doskonale: problemy  rodziny, rolę indywidualisty we współczesnym świecie oraz dominację brutalnej, prymitywnej władzy na jednostką wrażliwą. Mimo młodego wieku  i braku doświadczenia, uczniowie zaprezentowali się niezwykle dojrzale pod względem gry aktorskiej. 

                Myślę, że dla wielu oglądających była to przyjemna, intelektualna rozrywka.

Alina Kubacka