Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Świąteczne spotkania z seniorami

Razem na swietaCzterotygodniowy czas adwentu, który jest okresem radosnego oczekiwania, jest także doskonałą okazją do refleksji nad swoim życiem. Warto w tym czasie pamiętać o tych, którzy nie mogą spędzić świąt z rodziną. Dlatego uczniowie naszego Liceum Ogólnoksztalcącego postanowili odwiedzić starszych ludzi, mieszkających w okolicy. Obdarowali ich drobnymi prezentami, a także tym, co najważniejsze dla samotnych – rozmową. Odwiedzając seniorów włączyliśmy się w ogólnopolską akcję "Razem na Święta" celem, której jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

W dniach 16-17 grudnia 2019 roku, kilkanaście osób z klas pierwszych, pod opieką pani Aliny Kubackiej, odwiedziło ludzi w podeszłym wieku. Podarowali im własnoręcznie przygotowane stroiki świąteczne i słodkie pierniki, przyjemnie spędzili czas na kolędowaniu, rozmowie, a także zaoferowali pomoc.  W tym czasie usłyszeli ciekawe opowieści oraz otrzymali cenne rady.

Niestety wielu seniorów czuje się odtrąconych i niepotrzebnych. To wszystko dlatego, że w zabójczym pędzie życia, ciężko znaleźć nam czas na przerwę, którą moglibyśmy przeznaczyć właśnie  samotnym. Pragną tylko chwili spędzonej z drugim człowiekiem, lecz my nie potrafimy im tego podarować. Postarajmy się to zmienić, pamiętając o słowach: „Błogosławieni, którzy chcą rozmawiać, nie żałując czasu i serca…”