Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Poloneza czas zacząć!

IMG 1621Poloneza czas zacząć! – Podkomorzy rusza

I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

I wąsa pokręcając, podał rękę Zosi,

I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.

Słowami Wieszcza rozpoczął się w minioną sobotę bal studniówkowy uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Uroczystość miała miejsce w restauracji Babiogórska w Zubrzycy Górnej.

Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i wspaniali maturzyści przyglądali się z podziwem tańcowi dworskiemu, zwanemu również chodzonym. Pan dyrektor Wojciech Janiszewski tańczył poloneza w pierwszej parze, prowadząc po raz pierwszy korowód w roli dyrektora szkoły. Część artystyczną uświetnili swoją obecnością i skierowanym słowem do młodzieży: pan wójt Mateusz Lichosyt, ksiądz proboszcz Jerzy Bargiel oraz przedstawiciel rodziców pani Barbara Bodzioch. Słów wsparcia i motywacji nie zabrakło również ze strony samych dyrektorów, pana Wojciecha Janiszewskiego i pana Franciszka Sojki. Wszyscy zebrani życzyli tegorocznym maturzystom zdania matury, a wcześniej dobrej motywacji, intensywnej nauki  i wyczerpujących powtórek. Na zakończenie części oficjalnej wystąpili uczniowie z klasy III: Krystian Stopiak, Łukasz Flaszczyński i Hubert Wojtusiak z humorystycznym skeczem o nauce poloneza oraz Karolina Lichosyt i Mateusz Wojtusiak na instrumentach, a Emilia Karnafel, Natalia Sobczak, Klaudia Michalak, Kamila Michalak, Alilcja Mikłusiak, Anna Janowiak i Wiktoria Wojtusiak  z piosenką Głowę do góry noś. Całość uroczystości poprowadzili: Natalia Sobczak i Dominik Bodzioch.

Tegoroczni maturzyści bawili się przy muzyce zespołu Zryw z Lipnicy Wielkiej. Trzeba przyznać, że taniec nie był im obcy, a młodzież chętnie przebywała na parkiecie,  porywając swoją zabawą nawet bardziej opornych. Niezwykła atmosfera i podniosły charakter imprezy na długo pozostaną w naszej pamięci.