Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

26 IX 2012 r. - „Na Babiej będzie duło, trza wzionć copke”

9rajdPB2012-8Taką pogodę przewidział Ludwik Młynarczyk dzień przed IX Gminnym Rajdem im. Piotra Borowego i pogoda na szczycie taka rzeczywiście była. Wiało tak, że trudno było iść. Chłopcy kręcili filmiki na Diablaku z serii „Powrót Supermena” z szalejącymi na wietrze wiatrówkami. Może znajdziecie filmy gdzieś na You Tube?

Rajd rozpoczął się na Markowych Szczawinach, podążyliśmy szlakiem czerwonym. Przewodnikiem grupy złożonej z uczniów klas drugich, nauczycieli opiekunów i pracowników Gminy Lipnica Wielka był przedstawiciel Babiogórskiego Parku Narodowego. Dzięki jego opowieściom uczestnicy dowiedzieli się więcej o Babiej Górze oraz okolicznych górach, górkach i góreczkach. A historie dotyczące zaginięć i śmierci na naszej Babiej wywołały spore emocje.

Szlakiem zielonym zeszliśmy do Przywarówki w Lipnicy Wielkiej a oficjalne zakończenie miało miejsce przy Szkole Podstawowej w Skoczykach. Oprócz kiełbaski, gulaszu i bułeczek niewątpliwą rozrywką było przemówienie Wójta Lipnicy Wielkiej pana Bogusława Jazowskiego, któremu dopisywało poczucie humor. Oh, przypuszczam, że gdyby dołączył do Naszej Ekspedycji i zdobył Wielki Szczyt byłby w stanie powiedzieć zaledwie „Do domu …ech …spać …ech …z Bogiem”.