Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

26 IX 2012 r. - Program profilaktyczny

przeds_prof_2012-3
Jednym z elementów działań profilaktycznych w czasie obozu integracyjnego klas pierwszych naszej szkoły jest przygotowanie i wystawienie spektaklu o tematyce profilaktycznej. W tym roku program ten został przedstawiony w ramach podsumowania obozu integracyjnego.

W tym roku uczniowie pod kierunkiem Pani Marii Jeż i przy współpracy Pani Bożeny Janowiak i Pana Pawła Kucka przygotowali przedstawienie pt. „Dom”. Głównym przesłaniem tego programu było zwrócenie uwagi widza na problemy młodzieży i przyczyny sięgania po narkotyki i inne niebezpieczne substancje oraz ukazanie konsekwencji takich zachowań. Dominującym motywem były źródła zakażenia HIV, skutki zakażenia i sposoby zachowań osób zakażonych. Zwrócono także uwagę na różnorodne reakcje otoczenia względem nosicieli wirusa HIV oraz rolę wsparcia osób najbliższych.