Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

21 XII 2012 r. - akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Akademia BN-26W każdym domu pięknie  przystrojona choinka roztacza swój magiczny blask. Co roku Boże Narodzenie ma swój niepowtarzalny charakter. To wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Z pewnością każdy z nas przechowuje w pamięci własny obraz najpiękniejszej wigilii oraz świąt. Uczniowie naszej szkoły także zapragnęli godnie uczcić te święta .Program artystyczny w ich wykonaniu przypomniał nam  najważniejszy moment w Biblii - Boże Narodzenie.

Widowisko to łączyło tradycję i nowoczesność, oraz obecne problemy ludzi. Nasi słuchacze oraz bohaterowie występujący w przedstawieniu pod wpływem przeżyć i przemyśleń mogli dojść do wniosku, że człowiek, który nie wyciąga bratniej dłoni wobec bliźnich, niewiele znaczy. Często zapominamy o tym, co posiada prawdziwą wartość, o tym, co nadaje sens naszemu istnieniu. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny  skłoniły wszystkich do zastanowienia: Do czego dążymy? Co chcemy osiągnąć? Czego potrzebujemy do szczęścia? Co jest dla nas najważniejsze? Komu ufamy? Komu wierzymy?

„Człowieku  potrzebna jest Ci wiara!
Potrzebujesz nadziei w codziennym , szarym życiu!
A ja świecę dla miłości. Miłość znaczy życie !”

Po części artystycznej Pan dyrektor Franciszek Sojka podziękował młodym artystom, ich opiekunom Pani Katarzynie Buroń i Magdalenie Stasiak za  przygotowanie wymownej  akademii oraz Pani Marii Jeż za wspaniałą dekorację świąteczną. Pan dyrektor nie zapomniał także o ciepłych słowach i życzeniach, które skierował do zebranych nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości i oczywiście uczniów. Podobnie jak rok temu grono pedagogiczne oraz uczniowie i ich wychowawcy symbolicznie podzielili się opłatkiem.

Poniżej losowo wybrane zdjęcia więcej możecie znaleźć w Galerii.